Proč jablko a jabloň?

Proč jablko a jabloň?
Proč jablko a jabloň?

Od prvního okamžiku jsem věděla, jaké poslání by měl projekt WERONIS plnit. Nad čím jsem se ale opravdu dlouho trápila, byl symbol, který by vyjadřoval to všechno, co cítím. Měla jsem mnoho nápadů, ale pořád to nebylo ono.

Až jednou, asi po roce od první myšlenky na WERONIS, to přišlo. Ležela jsem na pláži v manželově milovaném Chorvatsku na svém oblíbeném kameni a na chvilku usnula… Probudila jsem se s jasným vnuknutím, že symbol mého projektu musí být jabloň. Sedla jsem si a sledovala nádhernou sluncem zalitou hladinu Jaderského moře a vůbec nechápala souvislosti.

PROČ JABLOŇ?

Vyskočila jsem, nechala na pláži vše ležet a běžela k internetu. Hltala jsem vše, co mi „pan Google“ s „paní Wikipedií“ nabídli… Tohle je přesně ono!

 • Jabloň je posvátným stromem a má mezi nimi zvláštní postavení. Stimuluje harmonii, podporuje plodnost a dlouhověkost. Jabloň obsahuje silný ženský princip. Rozvíjí jemnost a cit ženy.
  Skoro jsem se rozplakala – tohle je přesně to, co jsem hledala už několik měsíců.
 • Je jedním ze sedmi stromů, které patří k posvátným stromům keltů. Byla vždy symbolem života a lásky, dokonalosti a plodnosti.
  Stejně jako žena, když dokáže být ve své energii… To je ono! Srdce jako by mi chtělo vyskočit z hrudníku.
 • Jabloň má úžasnou sílu, kterou předává dál.
  Tohle je přece také posláním žen – jen to v tom pracovním shonu zapomněly. A já jsem zapomněla nejvíce.
 • Pro kelty byla jabloň symbolem dokonalosti, stromem lásky a nesmrtelnosti. Jabloně mají velice bohatou mytologii. Květ má strukturu pentagramu, který nalezneme jako hvězdu v příčně rozkrojeném jablku.
  Jablka na mém stromě odkazují právě na symboliku pentagramu, který je prastarým magickým a ochranným znamením.

LEGENDY

V legendách a bájích jsou jabloně a jablka zmiňovány poměrně často, a to většinou ve spojitosti s plodností, láskou životem a věčným mládím. V prastarých mýtech je jablko něco jako platná jízdenka z jednoho světa do druhého…

Ze světa silné mužské energie do světa nádherné, jemné ženské energie, která rozhodně není o nic méně intenzivní. Naopak, dokáže být milující a všeobjímající a je silnější než cokoliv…

Tak tohle všechno je jabloň, moje milé… Tohle všechno je WERONIS. Těším se na naši společnou cestu.

S láskou

Vaše Veronika